KONST / Litografier / Färglitografi 15111042
nr 1511 1042
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 11/15. Färglitografi. Bladets mått: 44x38 cm, yttermått inklusive ram: 62x55 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:31:24
2.000 kr
2.200 kr
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
12 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson